Sivri Sinek İlaçlama Adana

sinek ilaçlama
Kara Sinek İlaçlama Adana
2017-06-22
Tesbih Böceği İlaçlama Adana
2017-06-22

Sivrisinek ilaçlama yaptırmadan önce kısaca sivrisinekler hakkında bilgi edinelim. Ergin bir sivrisinek baş, karın, göğüs ve kanat kısımlarından oluşmaktadır. Başının iki yanında antenleri vardır. Sivrisineklerin karınları ise kendi vücut ağırlıklarından çok daha fazla kan emebilecek şekilde oldukça esnek olan bir deriye sahiptir. Üremek için mutlaka kana ihtiyaç duyan sivrisineklerin vücutları eşsiz bir mekanizmaya sahiptir. Bu zararlıların başlarının iç kısımları tamamıyla kaslarla kaplıdır.

Sivrisinek ilaçlama yapılması esnasında profesyonel uygulama yapılması gerektiğini yapısını daha ayrıntılı olarak incelediğimizde daha iyi anlayabiliriz. Sivrisinekler kendi vücutlarının altı katına kadar kan emebilirler. Sivrisinekler bizleri hayrete düşürecek kadar eşsiz bir algılama yeteneğine sahiptir. Etraflarında var olan farklı ve ani ısı değişimlerini anında hissederler.

Nasıl Kan Emer

Sivrisinekler insanlar tarafından hissedilme şansı nerede ise sıfır denilebilecek bir hassaslıkla derimiz üzerine konarlar. Sivrisinekler insan vücudundan kanı, derimiz içine uzattıkları tüpler aracılığı ile emerler. Vücudumuzda pıhtılaşan kanı emmeleri olanaksız olduğu için, vücutlarından salgıladıkları bir madde sayesinde kanımızda bulunan pıhtılaşma enzimini etkisi hale getirerek kanın pıhtılaşmasını engellerler. Salgıladıkları bu maddenin diğer bir özelliği ise bir nevi lokal anestezi görevi yapmalarıdır. Bu sayede insanlar derilerinde meydana gelen kesiğin ve kanlarının emildiğinin asla farkına varamazlar. Sivrisinek ilaçlama yapacak olan personel mutlaka bu haşere hakkında detaylı bilgiye sahip olmak zorundadır.

Sağlığımıza Zararı

Sivrisineklerin derimiz üzerinde kan emdikleri bölgelerde kaşıntıya ve de alerjik reaksiyonlara sebep olurlar. Bu zararlılar kan emerek beslendikleri insanlara hastalık bulaştırma riskleri oldukça yüksektir. Sineklerden insanlara bulaşan başlıca hastalıklar, sarı humma, sıtma gibi parazit hastalıklardır.

Mücadele Yöntemleri

Sivrisinek mücadelesinde sadece ferdi olarak sivrisinek ilaçlama yaparak sonuca ulaşmak maalesef imkansızdır. Sivrisinek mücadelesinde ferdi olarak alınacak önlemlerin başında ilaçlama yapılacak alan etrafında yer alan su birikintileri ve göletlerin kurutulması gerekmektedir. Ayrıca uygulanan dört ana yöntem bulunmaktadır. Bunlar sırası ile larvasit uygulaması, sıcak sisleme, soğuk sisleme (ULV) ve boyama yöntemleridir.

Sivrisinek ilaçlama yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ZirvePest Antalya Böcek İlaçlama danışma hattımız ile irtibata geçebilir ya da online olarak mesaj bırakabilirsiniz.

Ev içersinde bulunan eşyaların yerinin dahi değişmesine gerek olmayan etkili bir ilaçlama sistemidir. İlaçlama işlemi sırasında açıkta gıda malzemesinin kalmaması ilaçlama işleminden sonra ise açıkta kalan mutfak eşyalarının (tencere, tabak) yıkanması gerekir.

GARANTİLİ PROFESYONEL İLAÇLAMA HİZMETİ

ÇUKUROVA İLAÇLAMA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Mesaj
HEMEN ARA