Kara Sinek İlaçlama Adana

Tahtakurusu İlaçlama Adana
2017-06-22
Sivri Sinek İlaçlama Adana
2017-06-22
sinek ilaçlama

sinek ilaçlama

Karasinekler uçkun gurubuna dahil olan haşereler olup boyları 5 mm ile bir cm arası değişiklik gösteren ve siyah ile koyu mavi renklerde görülebilmektedirler. Karasinek ayrım yapmaksızın çok farklı koşullara sahip alanlarda yaşayabilme özelliğine sahiptir. Karasinekler bizlerin günlük yaşantımızda oldukça sık karşılaştığımız zararlılardır. Bu haşereler yumurtlama yöntemi ile üremektedirler. Bir karasinek ergin hale gelene kadar üç farklı evre de oluşumlarını tamamladıkları için karasinek ilaçlama yöntemleri de farklı etaplardan oluşmaktadır. Bu etaplar sırası ile larva dönemi, pupa dönemi, kanatlı erişkin dönemleridir. Bir karasinek her türlü doğal ya da suni atıkla beslenebilmektedir. Bu zararlıların uçabilme mesafeleri dört km ye kadar erişebilmektedir.

Karasinekler insan sağlığına direkt olarak etki etmese de dolaylı yollar aracılığı ile çok farklı zararlar vermektedirler. Bu zararlıların beslenme şemaları, yaşam alanları çok farklılık gösterdiğinden, taşıdıkları bulaşıcı hastalıklar ve virüslerde farklılık göstermektedir. Karasinekler mikroplarını evlerimiz de gıdalar başta olmak üzere gelişi güzel bırakırlar. Bir karasinekler yaşam alanımıza her beş dakika da bir dışkı bırakırlar ve mikroplar bu dışkılar aracılığı ile yaşam alanlarımızda hayat bulurlar. Tüm bunları dikkate alacak olur isek karasinek ilaçlama esnasında profesyonel yöntemler uygulanması gerektiğini rahatlıkla anlayabiliriz. Karasinekler aracılığı ile insanlara dizanteri, kolera, hepatit, verem mikropları bulaşmaktadır. Ayrıca çocuk felci ile bir çok gıda zehirlenmesi vakalarında da karasinek kaynaklı olduğu görülmüştür.

Bu zararlılarla mücadele ederken farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler arsında en geçerli olanı üreme alanlarına larvasit uygulaması yapılmasıdır. Ulv yöntemi ile karasinek ilaçlama mücadelenin ikinci ayağını oluşturmaktadır ve günün belirli saatlerinde yapılabilmektedir. Kalıcı ve garantili çözüm yolları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Adana çukurova ilaçlama danışma hattımızı arayabilir ya da online mesaj bırakabilirsiniz.

GARANTİLİ PROFESYONEL İLAÇLAMA HİZMETİ

İLKAY İLAÇLAMA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
WhatsApp WhatsApp Mesaj