Kalorifer Böceği İlaçlama Adana

Fare İlaçlama Adana
2017-06-15
Kuş Biti İlaçlama Adana
2017-06-18

Kalorifer böceği ilaçlama aynı familyadan geldiği hamam böceğinde kullanılan yöntem ve aşamalar uygulanarak yapılır. Böceklerin türleri ve beslenme şekilleri insanlara verdikleri zararın boyutunu değiştirmektedir. Haşerelerin insanların etrafında var olmasındaki ana eden beslenme ihtiyaçlarıdır. İnsanların tükettiği gıdalar ve kullandığı eşyalar böceklerin sürekli odak noktasında yer almaktadır.

 • Kalorifer böceği en sık görülen haşereler arasında yer almaktadır.
 • Açık ve kapalı birçok alanı kendine yuva edinen kalorifer böceği, yumurta bırakarak çoğalır.
 • Yumurtalarını paketler içinde saklayan kalorifer böceği, tek seferde 200-250 yumurta bırakabilmektedir.

Kalorifer böceğinin hızla üremesine engel olmanın tek yolu profesyonel kalorifer böceği ilaçlama yöntemidir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan böcek ilaçlama teknikleri sayesinde kalorifer böceklerinden en kısa sürede ve güvenli yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Böceği İlaçlama Teknikleri

Kalorifer böceği ilaçlama teknikleri sıvı ve jel uygulamalarla gerçekleştirilmektedir. İlaçlama tekniğini ortamda var olan haşere yoğunluğu ve ilaçlama yapılacak alanın fiziki şartları belirlemektedir.

Antalya kalorifer böceği ilaçlama servisimiz, kalorifer böceği ilaçlama tekniklerinin tümünü Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla gerçekleştirmekte ve ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile sunmaktadır. Kalorifer böcekleri bakteri ve virüs taşıyan canlılardır. Dolayısıyla insanların eşyalarına ve gıdalarına temas ederek çeşitli sağlık sorunlarına neden olurlar.

Kalorifer Böceklerinden İnsanlara Bulaşan Hastalıklar

Kalorifer böceklerinden insanlara bulaşan hastalıkların tümü farklı etki güçlerine sahiptir. Dikkate alınmadığında ciddi reaksiyonlara neden olabilecek kalorifer böceklerinin neden olduğu hastalıkları şu başlıklar altında toplayabiliriz;

 • Verem
 • Antrax
 • Pnomoni
 • Hepatit virüsü
 • Gıda zehirlenmesi
 • Astım
 • Cilt hastalıkları
 • Mantar hastalığı
 • Alerjik reaksiyonlar

Kalorifer böceği ilaçlaması, bu zararlı böcek türlerinden en kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Kalorifer böceği ile mücadele aşamasında görev alan uzman ekibimiz, gün boyu görev başındadır.

Kalorifer böceği çeşitli boyut ve renklerde görülebilir. Çünkü bu canlılar kendi aralarında türlere ayrılırlar. Yaşam alanlarımızda en çok karşımıza çıkan kalorifer böceği türleri; kakalak, hamam böceği, karafatma, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği olarak bilinmektedir.

Kalorifer böcekleri diğer bir adıyla da alman hamam böcekleri çok hızlı üreyebilen bir çeşittir. Halk ağzında kumral hamam böceği diyenleri de mevcuttur. Evlerimize ya da işyerlerimize kanalizasyon sisteminde meydana gelen sızıntılardan, taşınma yolu ile ya da çevredeki diğer mekânlarda rekabet olması dolayısıyla yeni yerler arama sonucu ulaşır ve yerleşir.
Yumurtlayarak çoğalan kalorifer böcekleri, dolaplara, masa altlarına, havalandırma deliklerine, bulaşık makineleri ve buzdolaplarının altlarına yumurtalarını bırakırlar. İnce toz şeklinde olmasından dolayı fark edilmeyebilir. Kısa süre sonra yeni yavrular çıkar. Çok sayıda yumurta bıraktıklarından ve ilaca fiziksel etmenlere çok dayanıklı olduklarından mücadelesi zordur. Kalorifer böceği ilaçlama firmalarına başvurulması gerekir.

Evde kalorifer böceği genellikle mutfakta bulunurlar. Orada ihtiyacı olan yiyecek ve suyu rahatlıkla bulabilir. Açıkta bırakılan her yiyecek risk taşır. Gece gezinirler. Karanlığı sevdiklerinden pek görülmezler bundan dolayı gündüz evde görmediğinizde yok oldukları anlamına gelmez. Günün 18 saatini dinlenerek, geri kalanını yiyecek arayarak geçirirler.
Kalorifer böcekleri çok zararlı hayvanlardır. İnsanları ısırmaz ancak üzerlerinde taşıdıkları milyonlarca mikrobu etrafa saçarlar. Yiyecekler açıktaysa örneğin ekmek gibi, gece ondan beslenip mikroplarını bırakırlar. Siz de gün içerisinde o ekmeği tükettiğinizde mikrop kapmış olursunuz. Ayrıca bardak, çatal, kaşık, tabak gibi doğrudan kullandığımız gereçlerin üzerlerinde de gezindiklerinden hastalık kapmak imkânsızdır. Bundan dolayı eğer evinizde bu tür böceklere rastlarsanız hemen kalorifer böceği ilaçlama firmasına başvurmanız gerekmektedir.
İlaçlama yapılmadığı takdirde sayıları hızla artacak, diğer çevre evlere de dağılacağından kurtulmanız imkânsız hale gelecektir. Bunun için erken mücadele son derece önemlidir. Çevre koşullarını ve rekabeti yok sayarsak sayılarında logaritmik şekilde bir artış görülecektir. Sayıları git gide artan bu haşereler, artık mutfaklarınızdan çıkacak yatak odanıza hatta çocuğunuzun odasına kadar dağılacaktır. Çocuklarınız mikroplara karşı çok hassas olduklarından ilk hastalık belirtileri küçük çocuklarınızda görülecektir.
Kalorifer böceği ilaçlama işlemi yaptırmanız bu konuda önem teşkil etmektedir. Ayrıca uzman ilaçlama firmaları ile görüşerek başvurmanız gerekir. Lütfen ilaçlama firmanızdan yetki sertifika belgesinin bir örneğini isteyin. Uzman firmalar son gelişmiş teknolojileri kullanırlar ve bünyelerinde tecrübeli teknik elemanları vardır. Entomoloji ve zararlılarla mücadele konusunda yeterince bilgi sahibi olmayan kurumlar çeşitli zararlara yol açabilmektedir.

GARANTİLİ PROFESYONEL İLAÇLAMA HİZMETİ

ÇUKUROVA İLAÇLAMA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Mesaj
HEMEN ARA